просто про складне
Абетка реформ
Це ілюстрована дітьми книжка для людей будь-якого віку, де простими словами розповідається про реформи та зміни у вигляді коротких історій та казок. Абетка доступна як у друкованому вигляді, так і онлайн.
— У чому місія
"Абетки реформ"?
Мета Абетки – простими словами пояснити такі складні речі, як «децентралізація», «антикорупція», «сортування сміття», «люстрація» та інші. Ми називаємо це принципом «просто про складне». До кожного слова чи словосполучення є два пояснення, одне у форматі короткої історії чи казки для дітей, а інше – для дорослих. Усе це для того, щоб вони із легкістю опановували важливе та разом дізнавалися про зміни.

Нас часто запитують, навіщо дітям знати про реформи. Насправді кожна наша історія – це не про самі реформи, а про цінності, які вони несуть. Наприклад, казка про Вищий антикорупційний суд – про рівність усіх перед законом, історія про відкриті списки – про важливість мати зважений вибір, а бюджет участі – про ініціативу та командну роботу.

Створити "Абетку реформ" допомогли Центр демократії та верховенства права, Реанімаційний Пакет Реформ та Швеція, а поширити – Представництво ЄС в Україні, Міністерство охорони здоров'я України, Патрульна поліція України, НУШ та понад 20 громадських організацій.

Ця книга має на меті пояснити молодшим і старшим читачам через зрозумілі історії такі складні та комплексні речі, як боротьба з корупцією, бюджет участі чи трансформація системи охорони здоров'я. Враховуючи складність процесу реформ у багатьох сферах, інколи важко зрозуміти, що відбувається в країні. Сподіваюся, що завдяки цій книзі цей процес стане більш зрозумілим і доступним для багатьох українців, особливо для молодих і старших аудиторій.
Мартін Хаґстрьом
Посол Швеції в Україні (2016-2019)
"Абетка реформ – це не просто збірка пояснень тих змін, що зараз відбуваються в Україні. Це водночас путівник і тлумачний словник для дорослих і малих українців, що передає цінності реформ. Бо реформи не обмежуються ухвалення закону та є тривалим процесом системних змін, що потребує підтримки та включеності громадян. Саме тому важливо виховувати справжніх відповідальних громадян, які будуватимуть сильну державу. "Абетка реформ" – чудовий інструмент для такого виховання.
Тарас Шевченко
Директор Центру демократії та верховенства права
Що вже вдалося?
1561 абетку
надруковано та поширено
14 заходів
за нашої участі
50+ згадок
у засобах масової інформації
3200+ складає
наша Facebook-аудиторія
Нові казки про реформи
від авторів "Абетки реформ"